Search

Pogled na Osječenicu
Bosanski Petrovac
Runolist na Osječenici
Runolist na Osječenici
Panorama
Bosanski Petrovac
Titov voz
Oštrelj, Bosanski Petrovac
Velikani Bosanskog Petrovca
Naslikao Nedim Islamagić-Čile
Panorama Bosanski Petrovac
By Seadred Photography, Sead Redžić
Općina Bosanski Petrovac
By Seadred Photography, Sead Redžić

Jedinstveni općinski organ uprave

Bosna i Hercegovina
Federacija Bosne i Hercegovine
Unsko-sanski kanton
Općina Bosanski Petrovac
 
Bosanska 110,
77250, Bosanski Petrovac
Bosna i Hercegovina
 

ID broj: 4263145770004

tel: 037/883-570 (centrala)
fax: 037/881-012
e-mail: opcinabp@bih.net.ba

Poštujući epidemiološke mjere i upute ovogodišnje obilježavanje Dana Općine Bosanski Petrovac organizovano je na nešto skromniji način. 

Ispred zgrade općine, sa početkom u 11 sati predsjedavajuća Općinskog vijeća Bosanski Petrovac, Izeta Ferizović, prigodnim govorom je otvorila svečanu sjednicu. Osvrnuvši se na situaciju uzrokovanu pandemijom koronavirusa, u ime građana Bosanskog Petrovca zahvalila se svima koji su pružili ruku pomoći našoj Općini u kriznim momentima. U svom obraćanju pozvala je na korak naprijed u smislu razvoja naše Općine u budućnosti.

 

U okviru obilježavanja prisutnima se obratio i načelnik Bosanskog Petrovca g-din Dejan Prošić, čestitavši svim građanima 25. maj- Dan Općine, te svim propadnicima islamske vjeroispovijesti Ramazanski bajram, napravio je retrospektivu događaja unazad godinu dana, osvrnuvši se na do sad urađene projekte, ali i na neke buduće planove. 

Nakon svečarskog dijela uslijedio je nešto skromniji kulturni program, ali ne tako manje bitan od prošlih godina. Učenice osnovne škole "Ahmet Hromadžić", Sara Petković, Lamija Bolić i Nejla Zukančić upotpunile su svečanu notu recitacijom pjesama o Uni i o Bosanskom Petrovcu. Sara Petković je osvojila drugo mjesto u kategoriji literarnih radova od 5-9 razreda na takmičenju "Una i ekologija, a pjesmu o Bosanskom Petrovcu je napisala nastavnica bosanskog jezika i književnosti, Hafija Subašić.

Ranije, u toku dana položeno je cvijeće na spomen obilježja u našoj Općini.


Također, u okviru obilježavanja naše Općine, načelnik je u toku dana održao konstruktivne razgovore sa predstavnicima OSCE- a iz Drvara, te direktorom Republičkog sekretarijata RS, Markom Aćićem, te predstavnicima Drvara, Grahova, Glamoča i Sanskog Mosta.

Svim građanima Bosanskog Petrovca iskrene čestitke povodom 25. maja, Dana Općine Bosanski Petrovac

 

Nacionalni spomenici Bosanskog Petrovca

Titov voz na Oštrelju

Partizanski - Titov voz na Oštrelju

 

Srednjovjekovna Crkva

Arheološko područje sa ostacima srednjovjekovne crkve

 

Zbirka slika Jovana Bijelića

Jovan Bijelić (Revenik kod Bosanskog Petrovca,

 

Stari grad Bjelaj

Stari grad Bjelaj (Bilaj), ili bjelajska tvrđava,

POSTAVITE PITANJE NAMA

Baza podataka dijaspore

E-matičar

JSN Megazine is designed by JoomlaShine.com
ćirilica latinica