Search

Pogled na Osječenicu
Bosanski Petrovac
Runolist na Osječenici
Runolist na Osječenici
Etno selo Čardaklije
Vrtoče, Bosanski Petrovac
Panorama
Bosanski Petrovac
Titov voz
Oštrelj, Bosanski Petrovac
Stare slike
Bosanski Petrovac
Stare slike
Bosanski Petrovac
Velikani Bosanskog Petrovca
Naslikao Nedim Islamagić-Čile
Panorama Bosanski Petrovac
By Seadred Photography, Sead Redžić
Općina Bosanski Petrovac
By Seadred Photography, Sead Redžić

30.12.2019. smo našu „Novogodišnju čaroliju“ posvetili najmlađim i najslađim sugrađanima, našoj djeci, koja su ujedno i budućnost kako naše Općine, tako i države, i moramo to znati cijeniti. Upravo iz tog razloga i samu organizaciju programa prepustili smo učenicima, prvačićima Osnovne škole „Ahmet Hromadžić“ koji su nam se predstavili sa dvije tačke, kolaža, i učnicima Muzičke škole koji su nam izvodili kompozicije na harmonici, uz čije smo note uživali.


Nakon predstavljanja talenata, kreativnosti, umjeća i znanja naših učenika, uslijedilo je druženje i slikanje sa maskotama: Patrolnom Šapom, Miki Mausom i Vukom Kojotom. Oduševljenje djeca nisu mogla da skinu sa lica i nestrpljenje da baš njihova omiljena maskota dođe do njih, „baci 5“ i ovjekovječi taj trenutak ispunjenja dječije želje, a to je susret sa omiljenim crtanim junakom. Dječiji osmijeh na licima naših mališana, ljepotana i ljepotica i nama je srce puno, naša misija je ostvarena- usrećili smo dijete, našu djecu.
Ono što je večeras bilo iznenađenje kako za mališane, tako i za nas same je poklon od našeg sugrađana koji živi u Zagrebu, a koji nas nije zaboravio, Nisveta Jukića. Pozitivan je ovo primjer naše dijaspore i našoj dijaspori. Posebno nam je zadovoljstvo što se zlatne niti zavičaja ne prekidaju, iako nas kilometri dijele.
Naime, na poklon smo dobili pravi novogdišnji poklon, a to je VATROMET.
Zaista smo uživali.

Nacionalni spomenici Bosanskog Petrovca

Srednjovjekovna Crkva

Arheološko područje sa ostacima srednjovjekovne crkve

 

Titov voz na Oštrelju

Partizanski - Titov voz na Oštrelju

 

Zbirka slika Jovana Bijelića

Jovan Bijelić (Revenik kod Bosanskog Petrovca,

 

Stari grad Bjelaj

Stari grad Bjelaj (Bilaj), ili bjelajska tvrđava,

POSTAVITE PITANJE NAMA

Baza podataka dijaspore

E-matičar

JSN Megazine is designed by JoomlaShine.com
ćirilica latinica